23.APRíL 2018

18:00 Galéria MEDIUM

Susanne Bosch (DE)

Susanne Bosch je umelkyňa a nezávislá výskumníčka. Svoj titul PhD obhájila prácou "Učenie pre občiansku spoločnosť protredníctvom participatívneho verejného umenia" na Ulsterskej univerzite v Belfaste v 2012. Od 2007 do 2012 vytvorila a viedla magisterský program umenie vo verejnom priestore spolu s Danom Shipsidesom. Ako interface aktivistka sa podieľala na medzinárodných projektoch zameraných na verejný priestor, ktoré sa venovali otázkam dlhodobých problémov a kreatívne prispievali k diskusii o myšlienkach demokracie a udržateľnej budúcnosti. Jej diela sa často venujú téme peňazí, migrácie a spoločenských vízií a participačným modelom. 
Pracovala v Rakúsku, Taliansku, Írsku, Spojenom kráľovstve, Grécku, Palestíne, Španielsku, Spojených štátoch amerických, Mexiku, Malajzii a taktiež v Turecku a momentálne pôsobí ako nezávislá umelecká výskumná pracovníčka v programe Collaborative Arts Partnership Programme (CAPP), európskej sieti partnerov zo šiestich krajín (2014 – 2018). Prešla školeniami v oblasti facilitácie konferencií typu Open Space (vedené účastníkmi bez vopred stanoveného progamu) a metódy Art of Hosting (2008, 2014), ako aj transformácie konfliktov (2004).

20.APRÍL 2018

10:00 Galéria MEDIUM

Alexandra Pirici (RO)

Špeciálna edícia

Alexandra Pirici vychádza zo svojho profesionálneho zázemia choreografky, pričom sa touto disciplínou nenecháva obmedziť. Pracuje s rôznymi formami médií od performance cez vizuálne umenie až po hudbu. V New Museum v New Yorku bola len nedávno otvorená jej rozsiahla samostatná výstava (2018). Jej práce boli súčasťou deceniálnej prehliadky umenia Skulptur Projekte Münster 2017, vystavovala na 55. benátskom Bienále umenia v rumunskom pavilóne, v londýnskej galérii Tate Modern, v Tate Liverpool, na 9. berlínskom Bienále súčasného umenia, na prehliadke Manifesta 10, v parížskom Centre Pompidou, v New Museum v New Yorku, v Ludwig Museum v Kolíne, na 12. Swiss Sculpture Exhibition, vo Van Abbemuseum, v berlínskom Hebbel am Ufer, ako aj v Múzeu moderného umenia vo Varšave a v mnohých ďalších. V roku 2015 jej National Dance Center v Bukurešti udelilo cenu Excellency Award.

17.apríl 2018

11:00 Galéria MEDIUM

Sheri Wills (US)

Špeciálna edícia

Tvorba Sheri Wills je založené na filme, video performancii a inštalácii. Sheri Wills vystavuje na medzinárodnej scéne, vrátane niekoľkých samostnýh výstavách v Director’s Lounge v Berlíne, the Robert Beck Memorial Cinema v NYC a The International Experimental Cinema Exposition. Jej filmy mohli vidieť návštevníci Londýnskeho filmového festivalu, Medzinárodného filmového festivalu v Rotterdame a v Múzeu moderného umenia v New Yorku. V živých video projektoch spolupracovala so skladateľmi Janom Jiráskom, Charlesom Normanom Masonom, Bright Shengom a Ofer Ben-Amotsom. Vo video performanciách spolupracovala s hudobnými telesami ako napríklad NYC choral group, Khorikos, the Providence String Quartet, Luna Nova New Music Ensemble a Ensemble QAT v Montreale, v priestoroch ako napríklad Roulette v Brooklyne, the Firehouse Space v Bushwicku a České centrum v NYC. Je profesorkou na Katedre filmu, animácie a videa na Rhode Island School of Design. Žije v New York City.

19.marec 2018

18:00 Berlínka-SNG

Rokko Juhász & Nanxi Liu

Nanxi a Rokko začali spolupracovať v roku 2015. Ich spoločné performancie prebehli v Indii, Číne, Filipínach, na Slovensku či v Maďarsku, a taktiež spolu hosťovali workshopy zamerané na umenie performancie vo verejnom priestore. Ich performancie sa zakladajú na konfrontácii osobných skúseností a spoločenských problémov a na skúmaní štátneho aparátu zo spoločenského hľadiska. V súčasnosti pracujú na 30. výročí projektu Transart Communication v strednej a východnej Európe (Rokko) a celoročonom projekte Hong Kong 2018: Drifting Borders – An Art Project about Nation, Identity and the Individual (Nanxi). Aby sa poučili a učili z minulosti a prítomnosti, prehodnocujú svoju úlohu pracujúcich umelcov v každodennom boji a sociálnych situáciách.
Jozef Rokko Juhász (1963), vizuálny umelec, organizátor. Riaditeľ Kassákovho centra intermediálnej kreativity a kurátor festivalu Transart Communication. Na umeleckej scéne sa ako performer pohybuje už od roku 1986. Zameriava sa najmä na performancie vo verejnom priestore, performačné intervencie a projekty. Od roku 2009 vedie workshopy a vysokoškolské kurzy zamerané na performanciu po celom svete. Juhász žije a pracuje v Budapešti.
Nanxi Liu (1989) je výskumníčka, performerka a organizátorka, ktorá žije v Číne a Hong Kongu. Liu pôsobila ako projektová manažérka v Centre pre kultúrny rozvoj komunity (2013 – 2015) v Hong Kongu, počas ktorého koordinovala festivaly a workshopy performancie a podujatia v Hong Kongu a Číne. Taktiež skúma a píše o performancii a spoločensky angažovanom umení v Hong Kongu.